Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 sq ft |
| Open Style | Top Down |
| Shape | Horizontal |
| Size | 2 |
| Usage/Application | Window |
| Material | Fiber |
| Width | 8 feet |
| Brand | Doya |
| Color | White |
| Finish | Polished |
| Slat Thickness | 1 mm |
| Height | 7 feet |
| Weight | 5 kg |
| Operation Mode | Motorized |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Material | PVC |
| Slat Material | PVC |
| Slat Width | 100 mm |
| Operation | Chain Control |
| Usage/Application | Office |
| Opening Style | One Way Draw |
| Light Control | Light Filtering |
| Track Material | Aluminium |
| Size | 1 mm |
| Suitable For | Office, School, Showroom, Hospital, Bank, Home |
| Pattern | Plain |
| Color Family | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Remote Operated | No |
| Width | 25 inch |
We are celebrated name based in Delhi(India) and actively engrossed in making available high quality products at the most reasonable prices. Owing to our reliable transportation amenities, we are capable to deliver the placed orders within the given timeframe and at the right place.
Available In Various
Used In
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Type | Vertical |
| Slat Width | 100 mm |
| Operation | Chain Control |
| Usage/Application | Home |
| Opening Style | Centre Open |
| Light Control | Light Filtering |
| Track Material | Aluminium |
| Suitable For | Office, Home, Bank, Showroom, Hospital, School |
| Pattern | Texture |
| Color Family | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Remote Operated | No |
| Material | PVC |
| Slat Material | Polyester |
We are celebrated name based in Delhi(India) and actively engrossed in making available high quality products at the most reasonable prices. Owing to our reliable transportation amenities, we are capable to deliver the placed orders within the given timeframe and at the right place.
Available In Various
Used In
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 100 sq ft |
| Light Control | Light filter |
| Control Type | Chain |
| Usage/Application | Window |
| Shape | Horizontal |
| Fabric Thickness | 0.3 mm |
| Mount Type | Inside mount |
| Size | 1.5 mm |
| Features | Damage Resistant |
| Color | Ivory, Beige, Charcoal, Green, Pink, White, Grey, Off white, Blue, Brown |
| Brand | High Tech |
| Roll Direction | Front roll |
| Pattern | Plain |
| Country of Origin | Made in India |
| Fabric Type | Polyester |
| Material | Wooden |
We are celebrated name based in Delhi(India) and actively engrossed in making available high quality products at the most reasonable prices. Owing to our reliable transportation amenities, we are capable to deliver the placed orders within the given timeframe and at the right place.
Available In Various
Used In